Parça Eşya Nakliyat Nedir, Nasıl Yapılır

Nakliye işi bir sürü kolu olan ve çok çeşitli şekillerde yapılabilen bir sektördür. Sadece evden eve nakliyat olarak değil, ofis ve büro taşıma işlemleri, kütüphane ve üniversite gibi resmi kurum ve kuruluşların taşıma işlemleri yada çeyiz taşımacılığı gibi önemli eşyaların nakliyesi birçok firma tarafından özenle yapılmaktadır. Fakat bunun yanı sıra bir de parça eşya taşımacılığı vardır ki yine birçok firma tarafından gerçekleştirilmektedir. Aslında adı üzerinde olan bu sistem ile bir ev yada kurumun tüm eşyalarının değil de, taşınmasını istediği belli başlı parçaların nakledilmesi işidir. Parça eşya taşımacılığı için nakledilmesi gereken parça başına fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Bazı firmalar bu işlemi kendi özel ve tam donanımlı araçları ile yaparken bazıları taşeron firmalara yaptırmaktadır. Bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamak istemiyorsanız parça eşyanızı kendi araçları ile güvenle taşıyacak ve aynı zamanda da sigorta yapacak olan köklü ve deneyimli nakliyat firmaları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca eşyanızı taşınmadan önce son derece mükemmel bir şekilde paketlediklerine ve muhafaza ettiklerine dikkat ederseniz hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Parça Eşya Taşıma Nedir? Nasıl Yapılır?

Nakliye sıkıntısı herkesin belli dönemlerde başına gelebilecek bir şeydir fakat artık bu işi profesyonel biçimde yapan firmaların sayısı oldukça fazlalaşmıştır. Bu sebepten eşyalarınızı kendinizi zahmete sokmadan gayet titiz bir şekilde nakliye ettirebileceğiniz birçok firmaya özellikle internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Hele de parça nakliyat işlerini şehirden şehre yada şehir içi adreslerine ulaştırabilecek bir nakliyat firması bulmak hiç sıkıntı olmayacaktır. Fakat her konuda olduğu gibi bu konuda da titizlik göstermeniz ve atlamamanız gereken bazı püf noktaları vardır. Örneğin ilk bulduğunuz firmaya ve ilk verilen fiyata balıklama atlayarak vakit kazandığınızı düşünmeyin. Çünkü nakliyat firmasının güvenirliliği fiyattan çok daha önemli bir konudur. Bazı nakliyat firmaları sizin verdiğiniz fiyata evet diyebilirler ama asla eşyalarınızı verdiğiniz tarihte teslim alamaz yada teslim etmezler. Veya tarihte bir sıkıntı yaşamasanız bile eşyanın korunması açısından büyük sıkıntılar yaşayabilir ve maddi açıdan daha berbat bir hale düşebilirsiniz. Bu yüzden önce firmanın güvenirliğini ve deneyimlerini incelemeniz sizi daha kazançlı çıkartacaktır.

Parça eşyalardan bahsettiğimiz için ufak tefek önemli parçaları bulunan müzik aletleri veya makineler taşıtıyor olabilirsiniz. Böyle bir durum söz konusu ise eşyalarınızın kaybolma riski yüksek olan minik parçalarını kendi bünyenizde taşımanız yada kargo ile göndermeniz daha doğru olabilir. Böylece eşyanın montaj yada de-montaj aşamasında kaybolma riski yüksek olan kısmından kurtulmuş olabilirsiniz. Eğer zaten ufak tefek parçalardan oluşan bir koli hazırlamışsanız bu kolinin üzerine kırılabilir yazısı yazmaktan çekinmeyin. Böylece onu taşıyan kişinin dikkatini çekmiş ve daha dikkatli davranmasını sağlamış olabilirsiniz. Ayrıca böyle bir paketi muhtemelen kendiniz yapacağınız için içindeki eşyaların birbiri ile çarpışmasını veya sürtünmesini engelleyecek şekilde paketleyerek muhafaza etmenizde fayda vardır. Bir ilden diğer bir ile nakliyesi gerçekleştirilen parça eşya taşımacılığı arasında çeyiziniz de olabileceği için seçtiğiniz firmanın kalitesi daha büyük bir önem taşımaktadır. Kapsamlı bir şekilde araştırdığınızdan emin olun ve diğer eşyalara zarar verebileceğini düşündüğünüz hiçbir şeyi nakliye kolilerinin arasına sıkıştırmayın. Her ne kadar sizin için stresli ve zihin yorucu bir iş de olsa nakliye firması doğru seçildiği sürece endişelerinizin boşa olduğunu anlayacaksınız. Özellikle parça eşya taşıma konusunda nazlanan ve fiyat söz konusu olduğu zaman da eşyalarınız çok hassas gibi saçma sapan bahaneler ile fiyat artırmaya çalışan firmalar ile anlaşmamanızı tavsiye ederiz.